401-CVC C1

Fayans Yapıştırıcısı -Tip C1
Ürün Tanımı Çimento esaslı, tek bileşenli, fayans, seramik, granit ve mermerin, beton, sıva, şap gibi çimento esaslı yüzeyler üzerine yapıştırılmasında kullanılan, yüksek stabiliteye sahip, kullanımı kolay ve son derece ekonomik bir yapıştırıcıdır.
Ürün No 401
Bayındırlık Poz No 04.013/1
Kullanım Alanları • Fayans, seramik, çini, granit, mermer, dekoratif tuğla, cam mozaik, yapay ve doğal taşların yapıştırılmasında,
• Binaların iç ve dış mekânlarındaki yatay ve dikey uygulamalarında,
• Emiciliği yüksek her türlü seramik kaplama malzemeleri,
• Banyo, mutfak, balkon, teras, yüzme havuzları, su depoları gibi ıslak hacimli mekânlarda kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • CE sınıfı : C1
• İç ve dış mekânlarda kullanılır.
• Kolay hazırlanır ve uygulanır, işleme süresi uzundur.
• Yatay ve düşey yüzeylerde güvenle uygulanabilir.
• Kürünü aldıktan sonra suya ve dona dayanıklıdır.
• Darbe ve titreşimlere dayanıklıdır, yüksek yapışma gösterir.
• Beton, çimentolu harçlar, taş, briket vb. farklı yüzey tipleri üzerinde çok iyi yapışma gösterir.
Teknik Veri
Toz Rengi Gri ve beyaz
Ambalaj 25 kg’lık kraft torba
Yoğunluk (Taze Harç) ~ 1.5kg/l (+20°C sıcaklıkta)
Uygulama Kalınlığı En az 3 mm, en fazla 5 mm
Çekme Yapışma Mukavemeti Başlangıç                                                 ≥ 0,5 N/mm²
Suya Daldırdıktan Sonra                          ≥ 0,5 N/mm²
Isı İle Yaşlandırdıktan Sonra                    ≥ 0,5 N/mm²
Donma-Çözülme Çevrimlerinden Sonra  ≥ 0,5 N/mm²
Açık Bekletme Süresi 0,5 N/mm²  (20 dak)
Kayma ≤ 0.5 mm
Yüzey ve Ortam Sıcaklığı +5°C / +35°C 
Açık Bırakma 20 dakika
Pota Ömrü (Potlife) Yaklaşık 120 dakika (+20°C sıcaklıkta)
Yaya Trafiğine Açılış 24 saat
Fuga Uygulamasına Başlama 24–48 saat (duvarda ve yerde olmasına bağlı)
Uygulama Aleti Kaplamanın ebadına uygun dişli tarak
Sarfiyat 4–7 kg/m²
Sarfiyat değerleri; yüzeyin durumuna; pürüzlülüğüne; yapıştırılan malzemenin boyutlarına; yerleştirme tekniğine (yapıştırıcının sadece tek veya iki yüzeye uygulanmasına) bağlı olarak değişkenlik gösterir.
Depolama Raf ömrü yaklaşık 6 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 6 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak zemin gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan temizlenir ve yüzeydeki bozukluklar CVC Tamir Harcı ile tamir edilir.
Uygulama yapılacak yüzey sıcaklığı 25°C’nin üzerindeyse yüzey nemlendirilerek doygun hale getirilir.
Hazırlama Talimatı CVC C1-Gri
5-6 litre (hava sıcaklığına bağlı değişkenlik gösterebilir) temiz ve serin karışım suyu içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ( Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır)  ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3-4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır.
CVC C1-Beyaz
5,25-6,25 litre (hava sıcaklığına bağlı değişkenlik gösterebilir) temiz ve serin karışım suyu içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ( Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır)  ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3-4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır.
Uygulama Karışım 3-5 dakika dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılarak, seramik ebadına uygun dişli bir taraklı malayla, tek yönde çekilerek yüzeye yayılır.
Seramikler,  normal sıcaklık ve nem koşullarında 20 dakika içerisinde taraklanan harç üzerine yapıştırılır. Açık bekletme süresi, normal sıcaklık ve nem koşullarında yaklaşık 20 dakikadır. Ortam şartlarına bağlı olarak, üzerine yapıştırılabilme süresi, daha kısa olabilir.
Yapıştırma esnasında seramikler arasında istenilen derz aralığı bırakılarak, yüzeydeki harcın seramiğe tam temasını sağlamak için hafifçe bastırılır ve harcın içinde yüzmesi sağlanır.
Derz doldurma işlemi, duvar uygulamalarında yaklaşık 24 saat, zemin uygulamalarında ise yaklaşık 48 saat sonra yapılmalıdır. Derzlerde uygun bir CVC Derz Dolgusu kullanılması tavsiye edilir.
Dikkat Edilmesi Gerekenler • Kullanım süresi geçmiş veya kabuklaşma yapan harç kesinlikle kullanmamalıdır.  Sertleşen harç tekrar sulandırılmamalıdır. Önerilenden fazla su kullanmayınız. Yapışma performansını etkileyeceğinden, uygulanmış yapıştırıcıyı, açıkta bekletme süresini uzatmak için nemlendirmeyiniz.
• Sadece sağlam ve hazırlanmış yüzeylere uygulayınız. Kaplamalar önceden nemlendirilmelidir.
• Önerilenden daha kalın uygulamayınız.
• Uygulamalar ilk 24 saat için yağmur, don, rüzgâr, güneş ışığı ve yüksek sıcaklıklardan korunmalıdır.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08