404-CVC JF

Derz Dolgu Malzemesi-Fleks
Ürün Tanımı Çimento esaslı, tek bileşenli, fayans, seramik, çini, granit, mermer, dekoratif tuğla, cam mozaik, yapay ve doğal taşlar için dekoratif, su geçirmez, fleks, rötresiz ve titreşimlere dayanıklı hazır bir karışımdır.
Ürün No 404
Kullanım Alanları • Fayans, seramik, çini, granit, mermer, dekoratif tuğla, cam mozaik, yapay ve doğal taşların yapıştırılmasında,
• Binaların iç ve dış mekânlarındaki yatay ve dikey uygulamalarında,
• Banyo, mutfak, balkon, teras, yüzme havuzları, su depoları gibi ıslak hacimli mekânlarda kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • 2,5–15 mm genişliğindeki fugalama işlemlerinde, seramik kenarlarına çatlamadan mükemmel bir yapışma sağlar ve sertleşir.
• Kolay hazırlanır, kolay uygulanır.
• İşleme süresi uzundur, sırlı yüzeyleri çizmez.
• Pürüzsüz yüzey elde edilir, standart renklerdedir.
• Su geçirimsizdir.
• Darbe ve titreşimlere dayanıklıdır. Deterjanlara dayanıklıdır.
Teknik Veri
Malzeme Yapısı Mineral dolgular, sentetik katkılar ve özel çimento 
Yoğunluk 1,4 kg/lt
Uygulanacak Zemin Sıcaklığı +5°C , +25°C
Servis Sıcaklığı -20°C - +80°C
Çalışma Süresi 2 saat
Yaya trafiğine Açılış 24 Saat
Ezilme Mukavemeti Yaklaşık 3,5 N/mm²
Basınç Mukavemeti Yaklaşık 20 N/mm²
Depolama Raf ömrü yaklaşık 12 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 5 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Seramik ve fayansların yapıştırılmasında yeterince beklenmelidir. Derz dolgularını uygulamadan önce, yüzey, tarak ya da uygun bir fuga çubuğu ile iyice temizlenmeli ve ıslak süngerle yeterince nemlendirilmelidir. 
Hazırlama Talimatı Uygun su miktarı (20 kg torba için 6,2 lt su ), temiz karıştırma kabına boşaltılır. Üzerine toz malzeme dökülerek bütün topaklar kayboluncaya kadar iyice karıştırılır. Yaklaşık 2-3 dakika dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılır. 
Uygulama CVC JF Flex kauçuk mala yardımı ile seramiklerin üzerine yayılıp derz araları doldurulur. Fazla malzeme derzlerden diyagonal şekilde sıyrılır.
Derin derzlerde önce malzemenin çekmesi beklenmeli daha sonra bu işlem tekrarlanmalıdır.
Malzeme parmak baskısına dayanıncaya kadar beklenir. Tüm yüzey nemli bir sünger ile perdahlanır ve can suyu verilir. Bu işlem hidratasyonu dengelemek için yapılır, malzeme kalıntıları temizlenir ve CVC JF Flex’lerin son sekli verilir. Ertesi gün, malzeme kuruduktan sonra seramikler kuru ve temiz bir bezle parlatılır.
Dikkat Edilmesi Gerekenler CVC JF Flex +5°C'nin altındaki sıcaklıklarda, sıcak, yağışlı ve rüzgârlı havalarda kullanılmamalıdır.
• Kurumaya başlayan CVC JF Flex karışımına su ya da toz harç ilave edilmemelidir.
• Malzeme uygulandıktan 15–20 dakika sonra parmak baskısı testi yapılmalıdır. Parmak testinde, parmaklara malzeme bulaşmıyorsa ve parmak baskısına dayanıyorsa, CVC JF Flex’e can suyu verilmelidir, ardından temiz ve nemli bir süngerle seramiklerin yüzü temizlenmeli ve CVC JF Flex’in üstü nemlendirilerek istenilen form verilmelidir. Böylelikle CVC JF Flex’in tozuması, çatlaması önlenir ve mükemmel yüzey düzgünlüğü sağlanır.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08