501-CVC PA

Isı Yalıtım Levhaları Yapıştırma Harcı
Ürün Tanımı Isı ve ses yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılan yüksek yapıştırma özelliğine sahip, polimer modifiye ve çimento esaslı hazır harçtır.
Ürün No 501
Kullanım Alanları Extrude polistiren (XPS) veya expanded polistiren (EPS) levhaların ve taş yünü ısı yalıtım levhalarının; bina iç ve dış yüzeylerine; düşeyde, yatayda ve tavanda yapıştırılmasında kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Sudan etkilenmez.
• Beton, tuğla, gaz beton, sıva, prefabrik panel vb. yüzeylere çok iyi yapıştırma sağlar.
• İç ve dış mekânlarda kullanılabilir.
• Düşey, yatay ve tavan uygulamaları için uygundur.
• Dış etkilere ve dona karşı dayanıklıdır.
• Ekonomiktir.
Teknik Veri
Toz Rengi Gri
Ambalaj 25 kg’lık kraft torba
Yoğunluk 1,44±0,1 kg/l (toz)
Çalışma sıcaklığı Yüzey sıcaklığı minimum 5°C
Açık Bekletme Süresi 15 dakika
Pota Ömrü 90 dakika
Eğilme Mukavemeti >2,00 N/mm2  28 günlük
Basınç Mukavemeti >6,00 N/mm2  28 günlük
Alt Beton Yapışma Dayanımı Kuru halde >0,25 N/mmz
Sudan çıkarıldıktan 7 gün sonra >0,25 N/mmz
EPS Isı Yalıtım Malzemesine Yapışma Kuvveti Kuru halde >0,80 N/mmz
Sudan çıkarıldıktan 7 gün sonra >0,80 N/mmz
Su Emme 30 dak 5gr, 240 dak 10 gr en fazla
Uygulama Kalınlığı En az 3 mm / En fazla 6 mm
Sarfiyat 1mm kalınlık için  ~1,40 kg/m² toz malzeme kullanılacak olup, yüzey durumuna bağlı değişken
Uygulama aletleri Dişli tarak
Depolama           Raf ömrü yaklaşık 6 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 6 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak zemin gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, temiz olmalıdır. Beton, çimento, sıvalar kuru ve piriz süresini tamamlamış olmalıdır. Zemin aşırı emici ise veya sıcak havada uygulama yapılıyorsa nemlendirme yapılmalıdır. 
Hazırlama Talimatı 5,0–5,5 kg (hava sıcaklığına bağlı değişkenlik gösterebilir) temiz ve serin karışım suyu içerisine CVC PA (25 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3–4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır ve 5–10 dakika bekletilir. Olgunlaşan malzeme tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır.
Uygulama Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 ºC sıcaklıkta yapılması önerilir. Hazırlanan CVC PA, levhaların arka yüzeyinin tüm kenarları boyunca sürekli ve orta kısımlarına ise nokta şeklinde yerleştirilir.  Levhalar yapıştırılacak yüzeye bastırılır; üzerine ağaç veya lastik tokmak yardımı ile hafifçe vurularak gönyesine oturtulur ve yapışması sağlanır. Yapıştırıcı yeterli kürünü aldıktan sonra, levhalar mekanik olarak dübeller ile tespit edilir.
Dikkat Edilmesi Gerekenler • Hazırlanan malzeme yaklaşık  3 saat içinde kullanılmalıdır.
• Levhalar yerleştirilirken, yüzeydeki harcın kuruyarak film tabakası oluşturulması engellenmelidir.
• +5°C altında uygulanmamalıdır.
• Yüksek katlı uygulamalarda ve rüzgârlı alanlarda, mekanik dübel işlemi erken yapılmalıdır.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları, deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları, bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir.  
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08