502-CVC PP

Polistiren Levha Sıva Harcı
Ürün Tanımı Isı yalıtım levhalarının üzerine sıva yapılması için kullanılan, yüksek mukavemet gösteren, aderansı yüksek, polimer modifiye, kullanıma hazır, çimento esaslı hazır harç. 
Ürün No 502
Bayındırlık Poz No 04.476
Kullanım Alanları Tüm yapılarda, extrude polistiren (XPS), expanded polistiren (EPS) levhaların ve taş yünü ısı yalıtım levhalarının üzerine sıva olarak kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Sudan etkilenmez.
• Dış etkilere ve dona karşı dayanıklıdır.
• İçerdiği polimerler sayesinde hafif elastik yapıya sahiptir.
• Düşey, yatay ve tavan uygulamaları için uygundur.
• Aderansı oldukça iyidir.
• Ekonomiktir.
Teknik Veri
Toz Rengi Gri
Ambalaj 25 kg’lık kraft torba
Yoğunluk 1,40±0,1 kg/l (toz)
Çalışma sıcaklığı Yüzey sıcaklığı minimum 5°C maksimum 30°C
Pota Ömrü 90 dakika
Eğilmede Çekme Dayanımı >2,00 N/mm28 günlük
Basınç Dayanımı >6,00 N/mm28 günlük
Su Emme 30 dak 5gr, 240 dak 10 gr en fazla
Uygulama Kalınlığı En az 3 mm
Sarfiyat 1mm kalınlık için  ~1,35 kg/m² toz malzeme kullanılacak olup, yüzey durumuna bağlı değişken
Uygulama aletleri Çelik Mala
Depolama Raf ömrü yaklaşık 6 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 6 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Polistiren levhanın yüzeyinin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. 
Hazırlama Talimatı 5,25–5,75 kg (hava sıcaklığına bağlı değişkenlik gösterebilir) temiz ve serin karışım suyu içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3–4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır ve 5–10 dakika bekletilir. Olgunlaşan malzeme tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır.
Uygulama Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 ºC sıcaklıkta yapılması önerilir.
Hazırlanan malzeme polistiren levha yüzeyine çelik mala ile sıvanır. Harç ıslakken sıva filesi yüzeye kaplanır ve CVC PP Sıva Harcı yaklaşık 2 mm kalınlık oluşturacak şekilde sıvanarak düzeltilir. Birinci kat sıva işlemi bitirildikten sonra en az 1 gün beklenir. İkinci kat harç yüzeye uygulandıktan sonra sıva harcı kurumaya yakın sünger kullanılır. Yüzeydeki izler süngerle kaybedilerek kaplamaya uygun hale getirilir. Yüzey kürünü aldıktan sonra istenilen renk ve görünümdeki herhangi bir kaplama uygulanabilir.  
Dikkat Edilmesi Gerekenler • Hazırlanan malzeme yaklaşık 2 saat içinde kullanılmalıdır.
• Uygulama esnasında ortam, rüzgâr ve güneşten korunmalıdır.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları, deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları, bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08