503-CVC DP

Dekoratif Sıva
Ürün Tanımı Çimento esaslı, polimer modifiye, su itici özellikte, özel dolgu boyutu sayesinde dekoratif bir görüntü veren, kuruduktan sonra üzeri boyanabilen, buhar geçirgenliği sayesinde nefes alma özelliği olan, dış hava şartlarına oldukça dayanımlı kullanıma hazır, yüzey kaplama malzemesidir. 
Ürün No 503
Kullanım Alanları Mantolama sistemlerinde son kat kaplama olarak veya iç - dış cephelerde dekoratif kaplama olarak kullanılır.  
Özellikleri / Avantajları • Su itici özelliktedir, sudan etkilenmez.
• Dış etkilere ve dona karşı dayanıklıdır.
• Aderansı mükemmeldir, yüksek mukavemete sahiptir.
• İçerdiği polimerler sayesinde hafif elastik yapıya sahiptir.
• Düşey, yatay ve tavan uygulamaları için uygundur.
• Kuruduktan sonra üzeri boyanabilir.
• Buhar geçirgenliği sayesinde nefes alma özelliği vardır.
Teknik Veri
Toz Rengi Beyaz  (Sipariş üzerine farklı renklerde üretim yapılabilir)
Ambalaj 25 kg’lık kraft torba
Çalışma sıcaklığı Yüzey sıcaklığı +5°C / +25°C
Kap ömrü Yaklaşık 60 dakika
Sarfiyat
(Yüzey durumuna bağlı)
2mm kalınlık için yaklaşık 3,0 kg/m² toz malzeme
3mm kalınlık için yaklaşık 4,5 kg/m² toz malzeme
Depolama Raf ömrü yaklaşık 1 yıldır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 6 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak zemin gevşek parçalardan, boya, yağ vb. diğer kimyasallardan temizlenir.
Yüzeydeki bozukluklar CVC RM Tamir Harcı ile tamir edilir. Uygulama yapılacak yüzey sıcaklığı 25°C’nin üzerindeyse yüzey nemlendirilerek doygun hale getirilir.
Hazırlama Talimatı 6,0 kg (hava sıcaklığına bağlı değişkenlik gösterebilir) temiz ve serin karışım suyu içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3–4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır ve 5–10 dakika bekletilir. Olgunlaşan malzeme tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır.
Uygulama Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 ºC sıcaklıkta yapılması önerilir.
Hazırlanan malzeme yüzeye çelik mala ile sıvanır. Daha sonra plastik mala veya tahta mala ile tirfillenerek desen verilir. 
Dikkat Edilmesi Gerekenler • Hazırlanan malzeme yaklaşık 2 saat içinde kullanılmalıdır.
• Uygulama esnasında ortam, rüzgâr ve güneşten korunmalıdır.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları, deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları, bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08