504-CVC RP

Perlitli Hazır Sıva
Ürün Tanımı Gri çimento ve perlit esaslı, çevre dostu katkı maddeleri ve özel granülometriye sahip agregalar içeren, yüksek performanslı, uzun ömürlü, mükemmel su buharı geçirgen özelliği olan, el veya sıva makinesi ile uygulanabilen, iç ve dış cephe hazır sıvasıdır.. 
Ürün No 504
Kullanım Alanları • İç ve dış cephede,
• Duvarda veya tavanda, Özellikle gaz beton yüzeylerde,
• Fayans ve mermer yapıştırıcılar için alt sıva olarak,
• Kolon, kiriş ve betonarme perde gibi taşıyıcı sistem elemanları üzerine,
• Su basman ve zemin seviyesi altında, güneş almayan yüzeylerde,
• Bodrumlarda ve devamlı rutubete maruz kalan mekanlarda,
• Her türlü ince sıva ve dekorasyon sıvaları için alt sıva olarak kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Sudan etkilenmez. Dış etkilere ve dona karşı dayanıklıdır.
• Terleme ve küflenmeyi önemli derecede engeller. Uygulandığı yapının değerini korur.
• Makine veya elle uygulanabilir. Düşey, yatay ve tavan uygulamaları için uygundur.
• Su buharı geçirgenliği yüksek olduğundan, yüzeyin rahat nefes almasına olanak sağlar.
• Aderansı mükemmeldir.
• Her tür ince sıva ve dekorasyon sıvaları için alt sıva olarak kullanılır.
• Mineral ve organik bazlı sıvalar için alt veya son kat sıvası olarak kullanılır.
• İnce tabaka halinde kullanılan fayans (mermer) yapıştırıcılar için alt sıva olarak kullanılır.
Teknik Veri
Toz Rengi Gri
Ambalaj 50 kg’lık kraft torba
Yoğunluk 1,6 kg/l (toz)
Çalışma sıcaklığı Yüzey sıcaklığı +5°C / +35°C
Kap ömrü Yaklaşık 120 dakika
Servis sıcaklığı -20°C / +80°C
Basınç dayanımı ≥ 2 N/mm² (28 günlük)
Eğilme dayanımı   ≥ 1 N/mm² (28 günlük)
Yapışma mukavemeti ≥ 0,5 N/mm² (28 günlük)
Sarfiyat Yüzey durumuna bağlı değişken olup;
1mm kalınlık için yaklaşık 1,6 kg/m² toz malzeme kullanılır.
Depolama Raf ömrü yaklaşık 6 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 6 torba koymak şartıyla istiflenmelidir
Yüzey Hazırlığı Çimento esaslı yüzeylerde, yüzeyin kürünü almış ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir.
Uygulama yapılacak zemin gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, çatlaksız, kuru ve temiz olmalıdır. Temizlenen yüzey bir fırça veya sünger ile ıslatılır (kuru ıslak) ve sıva uygulamasına hazır hale getirilir. Merkezlerde sıva profilleri kullanılmalıdır. Kolon ve kirişlerin duvar birleşim yerlerinde sıva filesi kullanılmalıdır. Gazbeton veya bims tuğla duvarlar diğer duvarlara göre imalattan önce daha fazla ıslatılmalıdır ve aşırı sıcak havalarda, yüzey emiş gücünün yüksek olduğu durumlarda CVC Astar kullanılması tavsiye edilir.
Hazırlama Talimatı ve Uygulama 11,0–12,0 kg (hava sıcaklığına bağlı değişkenlik gösterebilir) temiz ve serin karışım suyu içerisine (35 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3–4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır ve 5 dakika bekletilir. Olgunlaşan malzeme tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır. Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 ºC sıcaklıkta yapılması önerilir.
Hazırlanan malzeme yüzeye çelik mala veya pistonlu-helezonlu sıva makineleri ile 10 - 15 mm kalınlıkta tek kat halinde uygulanır. 15 mm ve üzeri kalınlıkta sıva gerektiren yüzeylerde, CVC PERLİTLİ SIVA iki kat halinde uygulanmalıdır. İkinci kat uygulamasına geçilmeden önce yaklaşık 4 - 5 gün ilk kat CVC PERLİTLİ SIVA’nin kuruması beklenir. Bu bekleme süresinden sonra gereken hallerde sıva filesi kullanmak sureti ile 10 - 15 mm kalınlığında ikinci katın uygulamasına geçilir.
Son kat sıvası yeterince çektikten ve plastik kıvamına geldikten sonra (60 - 70 dk. sonra), tekrar mastarla yoklama yapılır.
Yüzey mastar yapılamayacak şekilde sertleştikten sonra spatula veya çelik mala ile düzeltilir. Sertleşen ve düzeltilen sıva yüzeyi hafifçe ıslatılır ve sünger ile tirfillenir.
Tirfil yüzey 10 - 15 dk. içinde tekrar çelik mala ile bastırılarak, pürüzsüz ve cam gibi parlak bir hale gelene dek düzeltilir. Bu esnada gereğinden fazla yüzeyi tirfillemek veya tirfil sonrasında yüzeyi parlatmak için malayı gereğinden fazla bastırmak, sıva içindeki iri taneli kumun yüzeye yayılmasına, dolayısı ile yüzeyde pürüzlenmelere sebep olabilir.
Daha pürüzsüz ve cam gibi yüzey elde etmek için,  CVC SATEN SIVA uygulanması tavsiye edilir. Yüzey kürünü aldıktan sonra istenilen renk ve görünümdeki herhangi bir kaplama uygulanabilir.

Sıva uygulamasından 7 gün sonra yüzey boyaya uygun hale gelir.
 

Dikkat Edilmesi Gerekenler • Hazırlanan malzeme yaklaşık 2 saat içinde kullanılmalıdır.
• Uygulama esnasında ortam, rüzgâr ve güneşten korunmalıdır.
• Yüzeyin suya doymuş olması çok önemlidir.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08