507-CVC PUTTY CEM

İç Ve Dış Cephe Boya Altı Macunu
Ürün Tanımı Çimento esaslı, boyanın görünüşüne ve dayanıklılığına katkıda bulunmak amacı ile geliştirilmiş, aderansı ve mukavemetleri çok yüksek, endüstriyel kaplamalara uygun, kullanıma hazır, iç ve özellikle dış cephede kullanılabilen, boya altı macunudur.
Ürün No 507
Kullanım Alanları • Çimento bazlı sıvalarda,
• Beton, brüt beton, gaz beton, betopan yüzeylerde,
• MDF, OSB ve tuğla yüzeylerde,
• Tüm yapıların (iç-dış), özellikle dış yüzeylerinde, çok düzgün yüzeyler (saten dokusunda) oluşturmak için kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Boya uygulama öncesi çok düzgün görünüm sağlama imkanı verir.
• Düşey ve yatay uygulamaları için uygundur.
• Yüzey dayanıklılığını oldukça arttırır.
• Suya, dona ve dış hava şartlarına mukavimdir.
• Aderansı mükemmeldir.
• Zımpara ile düzeltmeye uygundur.
• Endüstriyel kaplamalarda (epoksi kaplama vb.) yüzeyi düzeltme amaçlı kullanılabilir.
• Ekonomiktir.
Teknik Veri
Renk Gri ve beyaz
Ambalaj 25 kg kraft torba
Yapışma Mukavemeti ≥1,5 N/mm² (28 gün)
Kap ömrü Yaklaşık 1 saat
Çalışma sıcaklığı Yüzey sıcaklığı min. +5 °C  max. +30 °C
Uygulama Aletleri Spatula, mala veya püskürtme ile uygulanabilir.
Sarfiyat Tek kat için, yaklaşık 0,8 kg/m² 
Depolama Orijinal ambalajında raf ömrü yaklaşık 12 aydır. Dondan korunmalıdır.
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak zemin gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, çatlaksız, kuru ve temiz olmalıdır. Temizlenen yüzey bir fırça veya sünger ile ıslatılır ve uygulamaya hazır hale getirilir. Emiciliği az olan yüzeylerde astar CVC PRIMER 20 astar bir kat olarak uygulanmalıdır.
Hazırlama Talimatı  İstenilen kıvama bağlı olarak, yaklaşık 5,0 kg temiz, serin karışım suyu içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3–4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır ve ~5 dakika bekletilir. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır.
Uygulama Malzeme yüzeye spatula yardımı ile sürüldükten veya püskürtüldükten sonra, tercihen geniş bir spatula veya esnek mala ile macun uygulaması yapılmalıdır. İlk kat tamamen kuruduktan sonra diğer katlar aynı şekilde uygulanır. Malzeme tamamen kuruyup sertleştikten sonra, (yaklaşık 24 saat) zımparalanır, boya veya diğer uygulamalara hazır hale getirilir. 
Dikkat Edilmesi Gerekenler • Macun uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey dondan korunmalıdır.
• Gaz beton gibi yüzeylerde yaz aylarında yüzey su ile nemlendirilmelidir. Nemlendirilmemesi durumunda, ani su kayıplarından dolayı aderans problemi oluşacağından macun yüzeyden dökülebilir.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları, deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları, bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08