701-2-CVC GM - 10/70

Rötresiz, Akıcı Grout Dolgu Harcı
Ürün Tanımı Çimento esaslı, büzüşme yapmayan, yüksek akışkanlıkta olmasına karşın, genleşme özelliğiyle rötreyi önleyen, kullanıma hazır, yüksek mukavemetli akıcı harçtır. 
Her kat için10-70 mm kalınlığında kullanılmalıdır.
Ürün No 701-2
Bayındırlık Poz No 04.613/3-C
Kullanım Alanları • Makine temellerinde,
• Prefabrik beton elemanların birleşimlerinde,
• Çelik konstrüksiyon ankraj aralarında,
• Tank ve silo kolonlarının montajında,
• Beton mantolamasında, perde ve kolon başlıklarında,
• Ray yataklarının tespitinde,
• Betonda bulunan boşlukların ve oyukların doldurulmasında kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Ekonomiktir.
• Su geçirimsizdir.
• Yüksek akışkanlıktadır, kıvamı ayarlanabilir.
• Hızlı priz alır ve kısa sürede yüksek mukavemet değerlerine ulaşır.
• Beton ve çelik yüzeylere çok iyi yapışır.
• Çelik yapıya herhangi bir korozif etkisi yoktur, toksik değildir.
• Darbe ve titreşimlere oldukça mukavimdir.
Teknik Veri
Toz Rengi Gri
Ambalaj 25 kg’lık kraft torba
Yoğunluk 2,20 kg/l taze harç
Uygulama sıcaklığı +10°C / +30°C
Kap ömrü Yaklaşık 30 dakika
Servise açılma ~24 saat (+20°C)
Basınç Mukavemeti          12 saat sonra ≥20 N/mm²
1.gün 20–50 N/mm² 
28. gün 60-90 N/mm²  ( 20°C, %50 bağıl nemde)
Genleşme 28 günlük kalıcı % 0,1
Su miktarı Bir torba (25 kg) toz malzemeye, 3–3,5 litre su
Sarfiyat 1 litre harç için ~2,0 kg toz kullanılır
Uygulama Kalınlığı Her kat için10-70 mm kalınlığında olmalıdır.
Depolama Raf ömrü yaklaşık 6 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 6 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak zemin gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan, metal yüzeyler pas, çapak, yağ vb. maddelerden arındırılmış, kuru ve temiz olmalıdır. Beton yüzeyi suya doyurulmalı ve su emici kalıplar önceden ıslatılmalıdır. Islatma uygulamadan 24 saat önce yapılmalı, uygulamadan hemen önce ise nemli bir hale getirilmeli, serbest su yüzeyden alınmalıdır. Harcın homojen bir biçimde dökülebilmesi için hava tahliyesi amacı ile yeterince delik veya aralık bırakılmalıdır. 
Hazırlama Talimatı  İstenilen kıvama bağlı olarak, yaklaşık 3–3,5 kg temiz, serin karışım suyu içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3–4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır. 
Uygulama İçeride hava cepleri kalmaması için, CVC GM harcı sürekli olarak üretilip dökülmelidir, vibratör kullanılmamalıdır. Döküm tek taraftan yapılmalıdır, karşılıklı iki taraftan döküm, kesinlikle yapılmamalıdır. Dolgu işlemi esnasında, esnek yapıda çelik bir tel kullanılarak hava tahliyesi sağlanabilir.
Uygulama kalınlığı her kat için 10-30 mm arasında olmalıdır.
Daha kalın uygulamalarda;
100 mm’ye kadar: 5–10 mm ince çakıl
150 mm’ye kadar: 5–15 mm ince çakıl katılabilir.
Uygulama kalınlığına bağlı olarak 5-15 mm kalınlıkları arasında, yıkanmış, temiz ince çakıl, CVC GM miktarının yarısını geçmeyecek oranda ilave edilir. Bu ilaveli harcın mukavemet değerlerinin bir miktar düşeceği göz önüne alınmalıdır.
Açıkta kalan tüm yüzeyler, buharlaşma yoluyla hızlı su kaybına uğramaması için uygun bir CVC CURE malzemesi kullanılmalıdır.
Dikkat Edilmesi Gerekenler • Uygulamadan sonra, yüzey en az 48 saat süre ile sıkça sulanmalı, ıslak çuval vb. malzemeler ile kaplanıp rutubetli tutulmalıdır.
• +5°C'nin altında kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları, deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir.
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08