703-CVC RM T1

Hızlı Sertleşen Döküm Harcı
Ürün Tanımı Özel çimento esaslı,  tek bileşenli, çok erken yüksek dayanım sağlayan, kullanıma hazır,  akışkan özellikte harçtır.
Ürün No 703
Kullanım Alanları • Yerleşme hatalarından kaynaklanan boşlukların doldurulmasında,
• Rögar kapaklarının yükseltilmesinde,
• Trafik levhalarının dikilmesinde, 
• Beton prefabrik elemanların montajında,
• Yapılardaki montaj ve tamirat işlerinin tümünde,
• Her türlü Kent mobilyaları montajında kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Kullanımı kolaydır.
• İşlenebilirliği mükemmeldir, kıvamı ayarlanabilir.
• Suya, dona ve dış hava şartlarına mukavimdir.
• Çok hızlı erken dayanım sağlar.
• Polimer takviyelidir.
• Fiziksel özellikleri oldukça yüksektir.
Teknik Veri
Toz Rengi Gri
Ambalaj 25 kg. kraft torba
Yoğunluk ~1,75 kg/l (toz malzeme)
~2,00 kg/l (taze harç)
Çalışma sıcaklığı Yüzey sıcaklığı +5°C / +30°C
Basınç Mukavemeti ~14 N/mm² (1 saat, +23°C ve %65 bağıl nemde )
~ 45 N/mm² (28 günde, +23°C ve %65 bağıl nemde)
Minimum Kesit Genişliği 10 mm
Pot Life  Yaklaşık 3-10 dakika (atmosfer koşullarına bağlı değişken)
Karışım Oranları 25 kg toz malzemeye istenilen kıvama gelinceye kadar
~4,00-4,50 kg su eklenir.
Depolama Raf ömrü yaklaşık 6 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 6 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak zemin gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, çatlaksız, kuru ve temiz olmalıdır. Temizlenen yüzey bir fırça veya sünger ile ıslatılır ve tamir uygulamasına hazır hale getirilir.
Hazırlama Talimatı  İstenilen kıvama bağlı olarak, yaklaşık ~4 kg temiz, serin karışım suyu içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3–4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır ve bekletilmeden uygulamaya geçilir. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır.  
Uygulama Karıştırılan malzeme bekletilmeden kullanılır. Sıcak havalarda priz kısalabilir, soğuk havalarda ise uzayabilir. Yüksek sıcaklıklarda işlenebilirlik süresi kısalır, düşük sıcaklıklarda ise dayanım kazanma hızı yavaşlar.
Dikkat Edilmesi Gerekenler • Hazırlanan malzeme hemen kullanılmalıdır. Priz almaya başlamış karışıma su ve toz eklenmemelidir.
• Uygulama sıcaklığı +5 ile +30 ºC sıcaklıkta yapılması önerilir, +5°C'nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08