709-CVC RM EPW 30

Epoksi Esaslı, Nem Toleranslı, Ankraj Ve Montaj Harcı
Ürün Tanımı Epoksi esaslı, iki bileşenli, nem toleranslı, yatay ve dikeyde kullanılabilen, yüksek performanslı, solventsiz,  ankraj ve montaj malzemesidir.
Ürün No  709
Bayındırlık Poz No 04.613/8-e
Kullanım Alanları • Demir filizi ekimi; ankraj işleri için,
• Beton tamiratlarında, geniş çatlakların (5 mm.den büyük çatlak ) dolgusu için,
• Elastik diletasyon bantlarının montajında,
• Metal profillerin betona montajında,
• Beton, taş, çelik, demir, alüminyum, ahşap, polyester, cam vb. parçalarının kendi aralarında ve birbirine yapıştırılmasında kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Tiksotropiktir, üstte ve düşeyde uygulanabilme özelliği vardır.
• Kuru ve nemli yüzeylerde kullanılabilir. Solvent içermez.
• Rötre yapmaz. Erken yüksek dayanım sağlar.
• Kimyasal ve mekanik aşınma dayanımı çok yüksektir.
• Kullanımı oldukça kolaydır.
Teknik Veri
Renk Açık Gri
Ambalaj 5,0 kg (A+B) set
Yoğunluk 1,65 kg/l  A+B set karışmış halde  (20 °C’de)
Basınç Dayanımı ~60-70 N/mm² (20 °C’de 10 gün sonra)
Eğilmede Çekme Dayanımı ~30-40 N/mm² (20 °C’de 10 gün sonra) 
Yapışma Dayanımı ≥15 N/mm² Çelik
≥4,0 N/mm² Kuru Betonda göçme %100
(20 °C’de 10 gün sonra)
Sarkma Dayanımı Dikeyde 10mm kalınlığa kadar sarkma yapmaz.
Hacimde Değişme Değişmez. Rötre yapmaz.
Elastik modülü ~4'300 N/mm²
Sarfiyat 1 mm kalınlık için ~1,65 kg/m² Ankraj uygulamaları için sarfiyat tablosunu temin edebilirsiniz.  
Depolama Raf ömrü yaklaşık 1 yıldır.
Ürünler serin ve kuru bir ortamda istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak zemin gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, çatlaksız, temiz, kuru veya az nemli olmalıdır. Nemli yüzeylere yapılacak uygulamadan önce aderans testi yapılmalıdır. 
Hazırlama Talimatı  A ve B Bileşenleri bir arada, 400 devir/dakika bir karıştırıcı ile homojen renk oluşuncaya kadar (yaklaşık 3 dakika) karıştırılır. Karıştırma esnasında hava sürüklenmemesine dikkat edilmelidir.  
Uygulama Tamir amaçlı kullanımda; tek katta kalınlık 3 cm.yi geçmemelidir.
Diletasyon bantlarının yapıştırılması; CVC RM EPW 30  ~1,0–2,0 mm kalınlığında, yaklaşık 5 cm genişliğinde uygulama alanına spatula ve mala yardımıyla uygulanır. Diletasyon Bandı mevcut yüzeye düzgün bir şekilde tespit edilerek tam temas sağlanır. Spatula yardımıyla Diletasyon Bandı’nın tespit yanaklarındaki deliklerden, malzemenin taşması sağlanır. Daha sonra bandın yanaklarından (dışa doğru) tespit yüzeyinin 2 cm dışına gelecek şekilde, CVC RM EPW 30 yaklaşık 1,0–1,5 mm kalınlığında düzgün bir şekilde uygulanır ve kurumaya bırakılır. Tam kuruma sağlanana kadar mekanik zorlama yapılmamalıdır.
Genel amaçlı yapıştırma; CVC RMW EP 30 her iki tarafa da uygulanmalı ve tam kuruma gerçekleşene kadar parçalar hareket ettirilmemelidir.
Demir filizi ekimi (ankraj işleri) için sarfiyat tablosunu teknik ekibimizden temin edebilirsiniz.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08