711-CVC MASTIC PU 40

Poliüretan Esaslı, Tek Bileşenli, Sosis Tipi Derz Dolgu Macunu
Ürün Tanımı Poliüretan esaslı, tek bileşenli, soğuk uygulamalı, kimyasal olarak sertleşen,  yatay ve dikeyde kullanılabilen, elastomerik, çalışma esnekliği yüksek, dinamik hareketlere dayanıklı, derz dolgu ve yalıtım malzemesidir. Kısa süreli temasta organik ve inorganik asit ve alkalilere, yağ, yakıt ve birçok kimyasala karşı dayanıklıdır. Ultraviyole ışınlarına dirençlidir.
Ürün No 711
Kullanım Alanları • Her türlü iç ve dış derzlerde,
• Yüksek elastikiyeti nedeniyle bağlantı ve derz hareketlerinin yüksek olduğu yerlerde,
• Gereğinden dar yapılmış derzlerde,
• Yüksek elastikiyetin taşıma direncine tercih edildiği yerlerde,
• Hafif araç ve yaya trafiğine maruz zeminlerde,
• Zemin döşemelerinde kullanılan mermer, karo, fayans derzleri, doğrama-duvar birleşme noktaları, boru geçişleri ve benzeri yerlerin sızdırmazlığını sağlamada da kullanılabilir.
Özellikleri / Avantajları • Tiksotropiktir, üstte ve düşeyde uygulanabilme özelliği vardır.
• Poliüretan esaslı, tek bileşenlidir.
• Soğuk uygulamalı, esnek bir malzemedir.
• Kimyasal olarak sertleşir.
• İç ve dış mekan uygulamalarında kullanılabilir.
• Derz hareketlerinin yüksek olduğu yerlerde kullanılabilir.
• Dar açılmış derzler için idealdir.
• Dinamik hareketlere dirençli yapıdadır.
• UV ışınlarına dirençlidir.
• Kullanımı kolay ve pratiktir.
Teknik Veri
Renk Gri
Katı Madde %100 (ağırlıkça)
Ambalaj 600 ml sosis
Yoğunluk 1,4±0,05 g/cm³
Çalışma Esnekliği % 25 genleşmede
% 25 büzüşmede
Geri Esneme ≥%95 (ISO 7839)
Kopma Uzaması ≥%400 (ISO 8339)
Sertlik (Shore) A 40±5   (ASTM D 2240) 
Kabuk Tutma Süresi  120 dak (23ºC, %50 Bağıl Nemde)
Sertleşme Hızı  2-3 mm/24 saat (23ºC, %50 Bağıl Nemde)
İlgili Standartlar ASTM C-920, ISO EN 14188-2, ISO 11600
Depolama Raf ömrü yaklaşık 6 aydır.
Ürünler serin ve kuru bir ortamda istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak yüzey gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, çatlaksız, temiz, kuru veya az nemli olmalıdır. Diğer poliüretan esaslı malzemeler gibi sertleşmeden önce sudan etkilenir. Bu nedenle derzlerin kuru olması ve kimyasal sertleşme oluşuncaya kadar dolgunun su ile temas etmemesi gerekmektedir.
Astar  CVC MASTIC PU 40 yeni beton derzlere astarsız olarak uygulanabilir. Ancak her durumda astarın uygulanması olası kirliliklerin, beton rutubetinin ve gevşek malzemenin olumsuz etkisini en aza indirger. Bu nedenle plastik, cam ve benzeri yüzeyler ile sürekli su temasının söz konusu olduğu her tür yüzeyde CVC PR EP; ahşap, poliüretan kaplamalar gibi yerlerde CVC PR PU kullanılması önerilir.
Taban Malzemesi Derz genişliğine göre belirlenecek dolgu derinliğini sağlamak amacıyla derz içine tercihen dolgu malzemesine yapışmayan bir fitil yerleştirilmelidir. Kapalı hücreli polietilen köpükten fitiller bu amaca uygundur. Fitillerin çapı derz genişliğinden % 10–25 fazla olmalı, fitil sıkıştırılarak yerleştirilmelidir. Yerleştirme sırasında fitillerin zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Geniş derzlerde fitil yerine polistiren köpük gibi yarı sert malzemeler kullanılabilir. Bu durumlarda dolgunun yapışmasını önlemek üzere taban malzemesi üzerine polietilen bir bandın yerleştirilmesi gerekir.
Uygulama Malzeme ambalajı bir ucundan kesilerek pistonlu bir uygulama aparatına konur. Bu aparata derz içine girebilecek çapta bir çıkış ucu takılmalı ve dolgu macunu uygulanırken bu uç derzin içindeki taban malzemesi üzerinden kaydırılarak ilerletilmelidir. Böylece macun altında boşluk bırakılmaması ve yeterli miktarda macunun uygulanması sağlanır. Malzeme yüzeyi spatula yardımıyla düzlenir. Derz kenarına bulaşan kısımlar sertleşmeden önce CVC TINER C ile sertleştikten sonra ise sıyrılarak temizlenebilir.
Sarfiyat

Derz genişliği

10 mm

15 mm

20 mm

25 mm

30 mm

Derz derinliği

10 mm

12 - 15 mm

17 mm

20 mm

25 mm

 

CVC MASTIC PU 40 600 ml sosis ile yapılacak derz uzunluğu

~ 6,0 m

~ 2,5 – 3,0 m

~ 1,8 m

~ 1,2 m

~ 0,8 m

Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08