712-CVC MASTIC PS

Polisülfit Esaslı, İki Bileşenli, Yatay Derzler İçin Derz Dolgu Macunu
Ürün Tanımı Polisülfit esaslı, iki bileşenli, soğuk uygulamalı, tam elastik, derz dolgu macunudur. 
Ürün No 712
Kullanım Alanları • Hava alanları, apron ve hangarlar,
• Garaj döşemeleri ve otoparklar,
• Akaryakıt tesisleri
• Fabrika döşemeleri
• Teras döşemeleri
• Su ve tavsiye tesisleri
• Sulu asit, kostik tankları ve mahalleri,
• Prefabrike eleman derzleri,
• Zemin döşemelerinde kullanılan mermer, karo, fayans derzleri, doğrama-duvar birleşme noktaları, boru geçişleri ve benzeri yerlerin sızdırmazlığını sağlamada da kullanılabilir.
Özellikleri / Avantajları • Akaryakıt, sulu asit, kostik, yağ ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.
• Betona mükemmel yapışır,
• Uzun ömürlüdür. Otuz yıl boyunca elastikiyetini muhafaza edebilir.
• Soğuk uygulamalı, esnek bir malzemedir.
• Tam elastiktir. Derz hareketlerinin yüksek olduğu yerlerde kullanılabilir.
• UV ışınlarına dirençlidir.
• Uygulanmış olan macun, -40 ºC ile +120  ºC arasında ki ısı ve hava şartlarında özelliğini korur.
Teknik Veri
Renk Siyah veya gri
Katı Madde %99 (ağırlıkça)
Ambalaj 4 kg. set
Yoğunluk 1,45±0,05 g/cm³
Çalışma Esnekliği % 25 genleşmede
% 25 büzüşmede
Kopma Uzaması % 400
Uygulama Isısı +5 ºC ile +40 ºC
Çalışma Isı Aralığı Yaklaşık olarak -40 ºC ile +120  ºC
Sertlik (Shore) A 15-30  
Kür Zamanı  12-24 saat (23ºC, %50 Bağıl Nemde)
Orijinal Penetrasyon 0,9 mm
Orijinal Penetrasyon 0,7 mm
Depolama Raf ömrü yaklaşık 12 aydır.
Ürünler serin ve kuru bir ortamda istiflenmelidir.
Dayanıklı Olduğu Kimyasallar Uçak yakıtı, seyreltik asit, alkali, petrol, dizel, gaz yağı, yağ, tuzlu su, solvent, atık sular. 
Yüzey Hazırlığı  Uygulama yapılacak yüzey gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, çatlaksız, temiz, kuru olmalıdır. 
Astar CVC MASTIC PS yeni beton derzlere astarsız olarak uygulanabilir. Ancak her durumda astarın uygulanması olası kirliliklerin, beton rutubetinin ve gevşek malzemenin olumsuz etkisini en aza indirger. Bu nedenle plastik, cam ve benzeri yüzeyler ile sürekli su temasının söz konusu olduğu her tür yüzeyde CVC PR EP; kuru olan yerlerde CVC PR PS kullanılması önerilir.  Astar kullanılması halinde 3 saat sonra,  CVC MASTIC PS uygulamasına geçilmelidir. 3 saati geçmesi halinde, astar uygulaması tekrarlanmalıdır.
Taban Malzemesi Derz genişliğine göre belirlenecek dolgu derinliğini sağlamak amacıyla derz içine tercihen dolgu malzemesine yapışmayan bir fitil yerleştirilmelidir. Kapalı hücreli polietilen köpükten fitiller bu amaca uygundur. Fitillerin çapı derz genişliğinden % 10–25 fazla olmalı, fitil sıkıştırılarak yerleştirilmelidir. Yerleştirme sırasında fitillerin zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Geniş derzlerde fitil yerine polistiren köpük gibi yarı sert malzemeler kullanılabilir. Bu durumlarda dolgunun yapışmasını önlemek üzere taban malzemesi üzerine polietilen bir bandın yerleştirilmesi gerekir.
Uygulama A ve B Bileşenleri bir arada, 400 devir/dakika bir karıştırıcı ile homojen renk oluşuncaya kadar (yaklaşık 3 dakika) karıştırılır.
Hazırlanmış olan akıcı kıvamdaki macun, derze ördek ağızlı bir kap yardımı ile akıtılır veya emme basma özle tabancası ile derze doldurulur.  CVC MASTIC PS düşük viskozitede olduğu için derze kendi kendine tesviye olur.
Derz kenarına bulaşan kısımlar sertleşmeden önce CVC TINER C ile sertleştikten sonra ise sıyrılarak temizlenebilir.
Sarfiyat

Derz genişliği

0,50-1,00 cm

1,00-2,00 cm

2,50-5,00 cm

Derz derinliği

0,50-1,00 cm

1,00-1,00 cm

1,25-2,50 cm

 

CVC MASTIC PS

Yaklaşık Sarfiyat (kg)

0,040-0,150

0,150-0,300

0,450-1,800

Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08