730-CVC RM CA

Korozyon Önleyici Astar Ve Eski-Yeni Beton Yapıştırıcısı
Ürün Tanımı Özel çimento esaslı, silis dumanı içeren, tek bileşenli, polimer modifiye, korozyon önleyici ve eski yeni beton yapıştırıcı malzemesidir.
Ürün No 730
Kullanım Alanları • Donatıların korozyona karşı korunmasında,
• Beton imalatlarında yapışma sağlayıcı olarak,
• Brüt beton yüzeylerin tamirinde ve sıvanmasında,
• Beton prefabrik elemanların yüzeylerinde boşlukların doldurulmasında ve sıvanmasında,
• Nihai kaplama öncesi döşeme zemininin tesviyesinde,
• Duvar ve tavanların tamirinde ve sıvanmasında,
• Tamir harcı ve sıva uygulamalarından önce astar malzemesi olarak kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Beton ve donatıya mükemmel yapışma sağlar.
• İşlenebilirliği ve kullanımı kolaydır.
• Suya, dona ve dış hava şartlarına mukavimdir.
• Donatı çeliğinin su ve klorür’e karşı direncini sağlar.
• Alkali dayanımı yüksektir.
• Polimer takviyelidir, fiziksel özellikleri oldukça yüksektir.
Teknik Veri
Toz Rengi Gri
Ambalaj 25 kg. kraft torba
Yoğunluk Toz malzeme ~1.55 ±0,02 kg/l
Tane Boyutu Dmax 1mm
Çalışma sıcaklığı Yüzey sıcaklığı +5°C / +30°C
Yapışma Mukavemeti ≥1,5 N/mm² - 2,5 N/mm² ( 23°C de 28 gün)
Basınç Mukavemeti ≥60-75 N/mm² (23°C de 28 gün)  (TS EN 196–1’e uygun)
Kap ömrü Yaklaşık 60 dakika ( 23°C de )
Sarfiyat 1mm kalınlık için ~1,55 kg/m² toz malzeme
Depolama Raf ömrü yaklaşık 12 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 6 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Beton:
Yüzey gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, kuru ve temiz olmalıdır. Temizlenen yüzey bir fırça veya sünger ile ıslatılır ve tamir uygulamasına hazır hale getirilir.    

Çelik Yüzey:
Yüzey temiz olmalıdır.  Yüzeyde yağ, pas, çapak, beton kalıntısı ve diğer kimyasallardan arındırılmış olmalıdır. Yüzey kumlanarak uygulamaya uygun hale getirilir. Kumlama ile çalışılması mümkün olmayan hallerde, havalı raspa tabancası veya çanak tel fırça ile temizlik yapılır. Yüzeyin gresli ve yağlı olduğu durumlarda, temizlemek için yağ sökücüler kullanılmalıdır. Optimum temizlik derecesi SA 2’dir.

Hazırlama Talimatı  İstenilen kıvama bağlı olarak, yaklaşık 4,5 kg temiz, serin karışım suyu içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3–4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır ve ~5 dakika bekletilir. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır.
                 
Fırça Uygulaması İçin:                               
Su/ Toz malzeme oranı ~ 1/ 5,7 kg                           
Püskürtme uygulaması İçin;                            
Su/ Toz malzeme oranı ~ 1/ 5,4 kg                
Uygulama Aderans Harcı Olarak:
Olgunlaşan malzeme tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Fırça veya püskürtülerek yüzeye iyice yedirilerek uygulanır. Uygulama yapıldıktan hemen sonra; yüzeyde CVC RM CA malzemesi henüz ıslak iken, tamir harcı uygulamasına geçilmelidir.

Korozyon Önleyici Astar Olarak:
Olgunlaşan malzeme tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir; önceden hazırlanan demir donatı üzerine yumuşak bir boya fırçası ile tüm yüzeyler kaplanır.
Birinci katın kurumasına müteakip (yaklaşık 3-4 saat sonra) ikinci kat uygulama yapılabilir. Uygulama bittikten yaklaşık 30 dakika sonra tamir harcı ile beton yüzeyler ve donatılar kaplanabilir. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler • Hazırlanan malzeme yaklaşık 1 saat içinde kullanılmalıdır, priz almaya başlamış karışıma su ve toz eklenmemelidir.
• Uygulama alanı, ilk 24 saat, doğrudan güneş ışığından, rüzgâr, yağmur ve
dondan korunması gereklidir.
• Uygulama sıcaklığı +5 ile +30 ºC sıcaklıkta yapılması önerilir, - 5°C'nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08