751-CVC LAMINATE EP

Solventsiz Epoksi Esaslı Laminasyon Reçinesi
Ürün Tanımı Solventsiz epoksi esaslı, iki bileşenli epoksi laminasyon reçinesidir. Karışım viskozitesi hem yatay hem de düşey satıhlarda çok kolay kullanılmasını sağlar. Solvent ve aktif madde içermediği için kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılır. Beton, ahşap kolon ve kirişlere karbon elyafların yapıştırılmasında, laminasyonun da kullanılır. 
Ürün No 751
Kullanım Alanları • Beton, ahşap kolon ve kirişlerin güçlendirilmesinde,
• Nemli yüzey ve ortamlarda dahi kullanılır.
• Tesviye harçları ve harç şapları için bağlayıcı olarak kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Solvent ve aktif madde içermediği için kapalı ortamlarda rahatlıkla kullanılır.
• Uygulandığı yüzeyin darbe mukavemetini ve kimyasal direncini arttırır.
• Yüksek yapışma dayanımına sahiptir.
• Kullanımı kolay ve hızlıdır.
• Ekonomiktir.
Teknik Veri
Ambalaj A:3,25, B:1,75 kg 5 kg’lık set
Görünüm Şeffaf Sıvı 
Yoğunluk ~1,10 gr/cm³ (23 ºC’de)
Uygulama Yüzey sıcaklığı   +10°C / +35 °C
Ortam Sıcaklığı   +10°C / +35 °C
Kuruma süresi Kaplamaya geçiş için bekleme süresi min 4 saat- max 24 saat Düşük sıcaklıklarda ve yüksek rutubetli ortamlarda kür süreleri uzar.
Kap ömrü ~40 dakika
Karışım Viskozitesi 4000-7000 mPas (23 ºC’de)
Çekme Dayanımı ~37 N/mm² (TS 1967)
Eğilme Dayanımı ~70 N/mm² (TS 985)
Kuruma Süresi Toz Tutma 90-120 dakika
Dokunma           7 saat
Tam Sertleşme   7 gün
Sarfiyat Karbon Elyafın ağırlığına göre değişir. Elyaf ağırlığı ne kadarsa CVC LAMINATE EP sarfiyatı da o olur.
Örneğin; 0,300 kg/m²’lik bir elyaf için 0,300 kg CVC LAMINATE EP kullanmak gereklidir.
Depolama Raf ömrü ~ 12 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda istiflenmelidir.
Yüzey Hazırlığı Uygulama yapılacak beton, ahşap kolon ve kirişler gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan arındırılmış, temiz olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler 0,100 – 0,150 kg/m² sarfiyatlı solventsiz, nem toleranslı ya da nem toleranssız epoksi emprenye astar ile emprenye edilmelidir. Bunu takiben önceden epoksi enjeksiyonu yapılmış ve/veya epoksi tamir malzemeleriyle tamiratları yapılmış beton elemanlar üzerine CVC LAMINATE EP sürülür. Sürülen CVC LAMINATE EP üzerine karbon elyaf yatırılır ve laminasyon rulosu ile Lamine edilip yapıştırılır. 
Hazırlama Talimatı  A komponenti ilk olarak kendi içerisinde karıştırılır. B komponenti (küçük kutu) sertleştirici, A komponentinin (büyük kutu) içerisine boşaltılarak, tamamı uygun bir karıştırıcıyla üç dakika karıştırılarak homojen hale getirilir.
Uygulama Karıştırılmış karışım rulo veya fırça ile önceden epoksi enjeksiyonu, epoksi esaslı tamiratları ve epoksi emprenye astar uygulaması tamamlanmış beton elemanların yüzeylerine uygulanır. Bunu takiben önceden epoksi enjeksiyonu yapılmış ve/veya epoksi tamir malzemeleriyle tamiratları yapılmış beton elemanlar üzerine CVC LAMINATE EP sürülür. Sürülen CVC LAMINATE EP üzerine karbon elyaf yatırılır ve laminasyon rulosu ile lamine edilip yapıştırılır. Elyaf aralarından taşan CVC LAMINATE EP karbon elyaf üzerine yedirilerek işlem tamamlanır. Kolon ve kirişlere sıva vb. yapılacaksa,  CVC LAMINATE EP üzerine kuvars serpilerek satıh dişlendirilmelidir.  CVC LAMINATE EP yalnız yapışmaya yetecek miktarda kullanılmalıdır.
Dikkat Edilmesi Gerekenler • Beton yüzey sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip olmalıdır (minimum 25 N/mm²)
• Karışım yapıldıktan yaklaşık 45 dakika sonra geriye dönüşü olmayan jelleşme başlayacaktır. Bu durum göz ile fark edilemez.
• Kullanım süresi içerisinde kullanılamayan malzemeyi kesinlikle kullanmayınız.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08