755-CVC SPN U 300 FRP

Karbon Elyaflı Kumaş
Ürün Tanımı SPN U 300 FRP (Lifli Polimer) tek yönlü karbon elyaflarının (0°) eksenine dik yerleştirilen E Glass termoplastik cam elyafları ile (90°) oluşturulan dokuma esaslı kumaştır. 

SPN U 300 FRP ürünü, AKSACA A42 karbon fiber ile Spinteks Tekstil İnşaat Sanayi Tic A.Ş. tarafından üretilmiş olup, tamamen yerli imalattır.
 

Ürün No 755
Kullanım Alanları • Betonarme kirişlerin eğilmeye ve kesmeye karşı güçlendirilmesinde,
• Yapısal güçlendirmelerde,
• Yığma yapıların güçlendirilmesinde kullanılır.
Özellikleri / Avantajları • Hafiflik
• Uygulamada kolaylık
• Her iki yönde kesilip uygulanabilir
• Dengeli dokuma konstrüksiyonu
Teknik Veri
Çekme Dayanımı (MPA) 4200  ISO 10618
Elastisite Modülü (GPA) 240    ISO 10618  
Kopma Uzaması (%) 1,8     ISO 10618
İplik AKSACA Karbon A42
Kesit Kalınlığı (mm) 0,18  ±%10
Gramaj (gr/m² Karbon) 300 ±10
Genişlik (mm) 500
Rulo Uzunluğu (m) 50
Sarfiyat 1mm kalınlık için ~1,55 kg/m² toz malzeme
Depolama Raf ömrü yaklaşık 12 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda üst üste en fazla 6 torba koymak şartıyla istiflenmelidir.
Depolama SPN U 300 FRP kumaşı güneş ışığına direk temas etmeyen, kuru ve +10 °C  / +30 °C ortamlarda saklayınız.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları, deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları, bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir.
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08