821-CVC AFR 25

Soğuk Havada Beton Dökümü İçin Katkı Malzemesi
Ürün Tanımı Düşük sıcaklıktaki havalarda prizi hızlandırarak; kısa kür süresince mukavemet arttırıcı etki yapan, yüksek kaliteli beton veya harç dökümü sağlayan, klorür içermeyen, güvenilir sıvı beton katkısıdır.
Ürün No 821
Bayındırlık Poz No 04.613/7
Kullanım Alanları • Hafif don etkisinin gün boyu devam ettiği durumlarda veya gece boyunca don beklendiği durumlarda,
• Prekast, prefabrik, döşeme betonu, temel, perde, kiriş ve kolonlarda,
• Pompalı ve pompasız hazır beton üretiminde,
• Soğuk iklimlerde hazırlanan ve uçucu küller içeren her tip beton ve harç için özel formüle edilmiştir.
Özellikleri / Avantajları • Beton dayanımında erken yüksek mukavemet sağlar.
• Soğuk iklimlerde (-5°C’ ye kadar) kısa kür sürelerinde mukavemet arttırıcı olarak formüle edilmiştir.
• Betonun dona karşı korunmasında, başlangıç ve bitiş priz sürelerini kısaltması sebebiyle önemli ölçüde katkı sağlar.  Su / çimento oranında azalma sonucu özellikle başlangıç ve nihai mukavemetlerde artış sağlanır.
• Hızlandırıcı etkisinin yanında; homojen, plastik, daha akışkan ve daha kaliteli beton özelliği sağlar.
• Donatıda korozyona sebep olacak klorür veya başka bir bileşen içermez. Bu sebeple betonarme yapılarda kullanıma uygundur.
Teknik Veri
Renk Kahverengi
Bağıl Yoğunluk 1,10 ±0,02 kg/l (20 °C)
PH 7,00-9,00
Donma Noktası <-15 °C 
Toplam Klorür İyon İçeriği En fazla 0,10%, klorür içermez
Dozaj   Çimento ağırlığının  %0,5–2,0 (100 kg çimento için 1kg) oranında kullanılır.   (döküm anında ki çevre sıcaklığına ve katkısız betonun priz süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir)
Ambalaj 35 kg’lık plastik bidon ve 250 kg’lık varillerde
Depolama Serin ve kuru bir ortamda, orijinal ambalajında açılmaksızın 12 ay.
Hazırlama Talimatı  • Ürün kullanıma hazırdır.
CVC AFR 25 ambalajında donmuş ise ortam sıcaklığı yüksek olan bir yerde çözülmeli ve karıştırılmalıdır, doğrudan ateşle temas ettirilmemelidir. Çözünme sonunda ürünün özellikleri değişmeyecektir.
Uygulama CVC AFR 25 karışım suyuna ilave edilerek veya yeni hazırlanmış taze betona doğrudan karıştırılarak kullanılır. Doğrudan taze betona ilave edildiğinde, homojen bir karışım elde etmek için, karışım süresi arttırılır.
• Kullanımdan önce, uygunluk deneyleri yapılmalıdır.
Dikkat Edilmesi Gerekenler • Soğuk hava koşullarında yapılan çalışmalarda, CVC AFR 25 katkının betona/harca verdiği ısı enerjisinin korunması için, beton/harç izole edilmelidir. Aksi halde beklenen etki görülmeyebilir.
• Sıcaklık ve nem kaybı betonu, örterek veya izole ederek engellenmeli, beton 4-5 N/mm2 dayanım sınırına ulaşıncaya kadar çok sıkı bir şekilde korunmalıdır
• Katkı kuru çimentoya eklenmemelidir. Karışım suyu ile birlikte veya karışım işleminin sonunda eklenmelidir.
• Kalıp ve donatı, su, kar ve buzlanmaya karşı korunmalı, gerektiğinde ön ısıtmayla minimum 0°C’ ye getirilmelidir. Mümkünse çelik kalıp yerine ahşap kalıp kullanılmalıdır
• Katkılı çimento kullanımı yerine klinker oranı yüksek çimentolar tercih edilmelidir
• Taze beton sıcaklığı; çevre sıcaklığı ve beton döküm kalınlığına bağlı olarak en az 5-15°C olmalıdır
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08