840-CVC S40

Aderans Arttıran Ve Elastikiyet Sağlayan Katkı
Ürün Tanımı Stiren Butadien Stiren esaslı kopolimer emülsiyon olup, çimento esaslı harç kaplama malzemelerinde aderans arttıran ve elastikiyet sağlayan katkı malzemesidir.
Ürün No 840
Kullanım Alanları Spiral çelik boruların, çimento esaslı iç kaplama harcı imalatı için oldukça ideal bir malzemedir. Harcın çelik yüzeye yapışma mukavemetini artırır; aynı zamanda kaplama harcına boruların su ile yüklenmesi veya nakliyesi esnasında esneme durumuna mukavemet edecek elastikiyet sağlar.
Özellikleri / Avantajları • Su geçirimsizlik sağlar.
• Harcın 45 dakika boyunca (22 °C’de) işlenebilme özelliğinin korunmasına yardımcı olur.
• Mükemmel aderans ve elastikiyet sağlar.
• Kimyasal dayanımı arttırır.
• Su bazlıdır, solvent içermez, kokusuzdur.
• Aşınmaya karşı direnç sağlar.
• Alkali ortama dayanıklıdır.
• Toksik değildir, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.
• Spiral çelik boruların, çimento esaslı iç kaplama harcı imalatı için özel geliştirilmiş, ideal  bir  malzemedir.
Teknik Veri
Renk Ve Görünüm Beyaz Sıvı Emülsiyon
Ambalaj 30 kg’lık Bidon ve 1 ton’luk IBC sıvı ambalajlarda
Kimyasal Yapı Stiren Butadien Stiren Kopolimer Emülsiyon
Katı Madde Oranı %40
pH Değeri 8,5 - 9,0
Kuru film su emme  %10 ( DIN 53495 )
Min.film oluşma derecesi 0 °C
Kuru film kopma elastikiyeti %250
Kuru film kopma mukavemeti 3,7 N/mm²
Tehlike sınıfı Yok.
İçme suyu ile temas edecek nitelikte olup hiçbir toksik veya sağlığa zararlı madde içermez. (Test BS 6920)
Sarfiyat           Değişken
Depolama Serin ve kuru bir ortamda, orijinal ambalajında açılmaksızın 12 ay. Dona karşı hassastır. 
Hazırlama Talimatı ve Uygulama CVC SBS S40 malzemesi su, çimento ve kum ile karıştırılır. Karışım oranları her işletmenin kullanım şartlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Fabrikaların kullanmış oldukları kum ve çimento tiplerine göre karışım miktarları çalışması yapılır. CVC Yapı Kimyasalları A.Ş. malzeme laboratuarlarında, istenildiği takdirde, müşteriye özel olarak bu çalışma yapılabilmektedir.
Karışıma giren çimentonun priz süresi özelliği her parti üretimde dahi değişebildiğinden her çimento sevkiyatında üretim öncesi, bir deneme karışımı ile priz süresi tahkiki tavsiye edilir.
Ayrıca karışıma giren kumun kil vb içermeden tamamen saf olması önemlidir.
Püskürtme metodu ile uygulanan harç kaplamanın ilk 7 gün boyunca rüzgar ve güneşe maruz bırakılmayıp rutubetli ortamda kür edilmesi gerekir.
Genel Hususlar Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu, yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez.  Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.
İmha Etme Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir. 
Güvenlik Bilgileri Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

 

  • CVC Yapı Kimyasalları ailesi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçları göz önünde tutarak, ürünlerin en kalitelisini ve en verimlisini, en uygun şekilde üretmeyi hedefleyerek bir araya geldik.
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ

  E-Posta:info@cvc.com.tr

  Adres:5. Organize sanayi bölgesi 83544. Cadde No:4 Başpınar-Şehitkamil/Gaziantep

  Satış Destek: 0(532) 200 02 60

  Fax: 0(342) 337 88 08